Adventas – tai laikotarpis, kai žmogus gali skirti daugiau laiko savęs pažinimui, savęs dvasiniam tobulinimui, savęs vidiniam auginimui. Tai laikotarpis, kai mūsų gamta aplinkui miega, o šalia mūsų tyvuliuoja ramybė, vidinė tyla, pusiausvyros harmonija.
Šiuo laikotarpiu žmogus gali permąstyti visus šių metų darbus, ką gero jis davė kitiems, ką naudingo sukūrė aplinkai, ko iš tiesų išmoko per visus šiuos metus. Tai darnos laikotarpis tarp gamtos, žmogaus ir jo sielos… Šiuo laikotarpiu gamtoje plytinti tyla padeda žmogui labiau pažinti save, labiau padėti save tobulinti, nes būtent šiuo metu mes daugiau atsigręžiam į gerus darbus, į šiltus žodžius, į nuoširdžius pokalbius, į tikrus jausmus.
Mūsų advento spiralė – tai tikrų žmogiškųjų savybių vaikuose skatinimas, budinimas dorovinių jausmų ir tikrųjų šeimyninių vertybių iškėlimas. Kiekvienam vaikui asmeniškai artimiausi žmonės (jų ugdytojos) linki būtent jam skirtų dalykų… Jos palydi savo vaikus prisilietimu, žvilgsniu, šiltu globėjišku žodžiu ir tylia jų keliui skirta melodija. Jo jausmai kartu su ugdytojų ir jų tėvelių meile leidžia pajusti vaikui koks svarbus jis yra pasauliui, mums ir visiems aplinkiniams. Kiekvienas vaikas – tai mūsų gyvenimo centras, mūsų nauja pradžia, mūsų naujas pažinimas savęs…
Eidami šiuo spiralės taku kiekvienas iš jų pažino naują dalelytę savęs, naują savo jausmų gylį, naują vidinį kelią, naują savęs auginimą…
Palaikykime savo vaikus kiekvieną dieną, nes kiekviena diena yra naujo kelio pradžia…
Darželis „Medutis”